בחירת רופא מומלץ להשתלת שיער – מה צריך לקחת בחשבון?

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

קראתם מאמרים, חקרתם את התחום, צפיתם בסרטים, וסוף סוף החלטתם לבצע השתלת שיער. אבל אז נתקלתם בשאלה הקשה שכולם מתמודדים איתה – איך לבחור את הרופא הנכון והקליניקה המתאימה לביצוע השתלת השיער? – ואין-ספור השאלות המתלוות אליה: כדאי לבצע את ההשתלה בארץ? או שאולי עדיף, כמו שהרוב מספרים, לבצע השתלת שיער בטורקיה? מהו סכום כסף סביר ומתקבל על הדעת להשקעה בהשתלת שיער? (למאמר בנושא לחצו כאן) ואיך אפשר לבחור קליניקה אחת מבין מאות קליניקות שהאינטרנט מציע?

כמו לפני כל הליך כירורגי, יש הרבה פרמטרים שצריך להביא בחשבון כשבוחרים רופא לביצוע השתלת שיער. בתור התחלה, נראה שהדבר החשוב ביותר לעשות הוא לבדוק את הניסיון של הקליניקה, של הרופאים המטפלים בה ושל הצוות הרפואי שמתחזק אותה. כידוע, השתלת שיער היא הליך כירורגי שכולל העברה של זקיקי שיער מאזור אחד אל אזור שני על הקרקפת – וכמו כל הליך אסתטי, אתם רוצים לעבור אותו אצל הרופאים הטובים ביותר, שלא רק יספקו את התוצאות המרשימות ביותר, אלא גם כאלה שישמרו על בריאותכם הפיזית והנפשית ויראו את טובתכם לנגד עיניהם. אחרי הכול, מדובר בהליך שהתוצאות שלו יישארו איתכם למשך כל החיים, וכל מבט במראה יזכיר לכם אותו. לכן, מובן שכדאי לבחור במרפאה בעלת ניסיון עשיר ומוכח בהשתלות שיער. נוסף לכך, חשוב מאוד לוודא שהמטפלים בה – מן הרופא ועד אחרון האסיסטנטים – מנוסים בהפעלת המכשור ובביצוע הטיפול. כמובן, רק רופאים מנוסים יכולים לספק תוצאות מצוינות.

בשל כך, בחרו בקליניקה בהתאם לבחירתכם ברופא שתרצו לעבור אצלו השתלת שיער. מאחר שמדובר בתעשיית ענק בינלאומית, השוק גדוש ברופאים ובקליניקות והמסע אחר הרופא האיכותי ביותר עשוי להיות מתיש ומבלבל. אחת השיטות הטובות ביותר לצאת לדרך היא בדיקה של המלצות של מטופלים אחרים, שכבר עברו את הטיפול ויכולים לספק חוות דעה מהימנה על החוויה שלהם. מומלץ מאוד, אם כן, ליצור קשר עם אנשים אחרים שעברו השתלת שיער ולבקש מהם המלצות על הרופאים הטובים והמקצועיים ביותר בשוק. האינטרנט עולה על גדותיו עם פרסומים של קליניקות ורופאים (שרובם מציעים הטבות, הנחות, מבצעים וחבילות טיפול כאלה או אחרות), אך הרעיון היעיל ביותר הוא פנייה ישירה אל קליינטים אחרים. בעוד פרסומים באינטרנט לא מבטיחים טיפול מוצלח, קליינטים מרוצים הם בהחלט סימן חיובי. לאורך כל הדרך, זכרו: רופא טוב, מומחה ובעל ניסיון הוא המפתח לתוצאות מרשימות ולתהליך טיפולי איכותי, בטוח ומהיר.

המלצות והפניות של מטופלים אחרים והמוניטין של הקליניקה בקרב קהילת הקליינטים שלה הם שיקולים חשובים ביותר – אם לא החשובים מכולם. אחרי הכול, חוויה אישית של מטופל היא העדות המהימנה ביותר על טיבה ומקצועיותה של קליניקה, ולכן, כאמור, התייעצות עם אנשים שכבר עברו השתלות שיער היא מן השלבים הקריטיים ביותר בתהליך הבחירה ברופא. אם קליניקה מוכרת כקליניקה טובה ובעלת מוניטין, ואם לקוחותיה מרוצים ושלמים עם החלטתם לבצע בה את השתלת השיער שלהם, נראה שאפשר לסמוך על הרופא המטפל בה. בשיחה עם מטופלים לשעבר כדאי לברר כמה שיותר פרטים מדויקים על תהליך ההשתלה – החל מיצירת הקשר עם הקליניקה ועד השיבה הביתה לאחר הטיפול. בשל העובדה שמדובר בטיפול כירורגי אינטימי ומרחיק לכת, שתוצאותיו, כאמור, ילוו אתכם חיים שלמים, לא כדאי להמעיט בחשיבותו של היחס שתקבלו לאורך התהליך בקליניקה המטפלת. בשל כך, לצד תוצאות הטיפול והתרשמותו של המטופל בנוגע להיבט המקצועי של הקליניקה ושל הרופא המטפל, מומלץ להתעניין גם ביחס האישי שהוא קיבל במרפאה.

נוסף לכך, כדאי לבדוק את רמת המקצועיות של הקליניקה: במהלך ההיכרות עם הקליניקה, בדקו מהו היחס שאתם מקבלים בתור מטופלים פוטנציאליים, בחנו את התקשורתיות של הצוות, ואל תחששו לשאול כל שאלה שעולה על רוחכם. בפגישת ההיכרות המוקדמת, שבה הרופא מצבע הערכה של השתלת השיער ומציג בפניכם את קו השיער שהוא מתכנן לעצב וכן את מספר הזקיקים המוערך שהוא מתכנן להעביר מן האזור התורם אל האזור המקריח, תהיה לכם הזדמנות לבדוק את המצב הפיזי של הקליניקה – בדקו אם היא נקייה ומסודרת ובחנו אם המכשור שבו משתמש הצוות הרפואי סטרילי וחדשני.
(לחצו כאן לקריאה אודות "בניית תכנית השתלה")

כמו כן, ישנם היבטים טכניים שאתם מוכרחים להביא בחשבון במהלך תהליך הבחירה שלכם ברופא המטפל. ראשית כל, כמובן, ודאו שהרופא מחזיק ברישיון לעיסוק בתחומי הרפואה ולביצוע השתלות שיער. כמו כן, בחנו את ההיבט הכלכלי: האם משתלם לכם לבצע השתלת שיער יקרה בארץ בשל הנוחות היחסית, או שאתם מעדיפים לבצע השתלת שיער בחצי (ולפעמים שליש) מחיר בטורקיה, הנחשבת למעצמה בינלאומית בתחום? זכרו, עם זאת, שכמה אלפי שקלים – לכאן או לכאן – הם עניין יחסית זניח כשמדובר בהשתלת שיער, שהיא טיפול כירורגי שישנה את המראה שלכם לעד. היבט נוסף שכדאי לשקול הוא האפשרות של טיפולים משלימים כמו PRP או PRF: במהלך תהליך הבחירה שלכם ברופא ובקליניקה בדקו אם הקליניקה מציעה גם טיפולים משלימים (מאחר שמטופלים רבים זקוקים להם לאחר ההשתלה) או אם תצטרכו לבצע את הטיפולים במקום אחר וחדש, שלא מכיר את ההיסטוריה של השתלת השיער שלכם.

לסיכום, בחיפוש אחר הרופא האיכותי ביותר לביצוע השתלת שיער, מומלץ לשקול כמה היבטים: הניסיון והמוניטין של הרופא, ההכשרה והוותק שלו, המלצות של מטופלים לשעבר, רמת הסטריליות של הקליניקה ושל הציוד שנמצא בה בשימוש, המקצועיות של המרפאה ושל הצוות הרפואי, היחס האישי שהמטופלים מקבלים בה, המחיר של השתלת השיער, והאפשרות לביצוע טיפולים משלימים.

אולי יעניין אתכם גם:
איך יודעים מה המחיר להשתלת שיער?
מה הגיל המומלץ ביותר להשתלת שיער בטורקיה?
תהליך החלמה מהשתלת שיער?
מה אסור לעשות לאחר השתלת שיער?

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים