הדמיית שיער – או השתלת שיער והאם זה הפתרון שלך להתקרחות?

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

אף על פי שתחום טיפולי השיער מציע מגוון רחב של דרכים לטיפול בתהליכי התקרחות ובנשירת שיער, מטופלים מסוימים בוחרים להתמודד עם הבעיה באופן אסתטי ומבצעים הדמיית שיער. במסגרת טיפול זה, פיגמנטים מוחדרים לאזורים מקריחים בקרקפת באופן המדמה את זקיקי השיער. שמו של התהליך – מיקרופיגמנטציה לקרקפת (SMP) – מעיד על אופן הטיפול, המבוסס על קיעקוע של נקודות זעירות על גבי הקרקפת. גברים נוטים ליצור הדמיה של שיער מגולח, בעוד נשים המתמודדות עם נשירת שיער נוטות לטשטש את ההבדל שבין השיער לבין צבע הקרקפת. אף על פי שהטיפול נחשב פתרון ארוך טווח אשר צפוי להחזיק מעמד במשך חמש שנים בממוצע, חשוב לדעת כי תהליכי חידוש התאים הטבעיים המתרחשים בגוף צפויים לגרום לדהייה הדרגתית של הקעקוע, שלאחריה מומלץ לרענן של הפיגמנטים שדהו או נמחקו באמצעות טיפול נוסף.

כיצד מתבצעת הדמיית שיער?

בדרך כלל, התהליך מתחיל בפגישת ייעוץ והיכרות עם המטפל, שבמהלכה הוא בוחן את הקרקפת של המטופל, משוחח אתו על הצרכים והציפיות שלו ומסביר לו בפירוט כיצד עליו להתכונן לטיפול. כמו כן, בפגישה זו, המטפל בוחן את מצבו הרפואי של המטופל (ייתכן כי מטופלים הסובלים מאקנה, מפסוריאזיס או מבעיות עור אחרות יצטרכו לבצע את הטיפול בקצב שונה מהרגיל). לאחר תיאום הציפיות, המטפל מתכנן יחד עם המטופל את האופן שבו תבוצע הדמיית השיער: החל מהחלקים בקרקפת שיכוסו בנקודות זעירות, עבור בקו השיער שיעוצב על ראשו של המטופל וכלה בכמות המפגשים שיידרשו לשם השלמת הטיפול. בדרך כלל, התהליך נפרש על פני שלושה מפגשים.

במהלך מפגשים אלה, הדמיית השיער מתבצעת באמצעות החדרה של מחטים עם פיגמנט בצבע השיער במטרה ליצור משטחים של נקודות זעירות, אשר מעניקות מראה טבעי של שיער מלא. כל אחד מהמפגשים נמשך כמה שעות (4-5 שעות בממוצע), ונהוג להמתין כמה שבועות בין מפגש למפגש. מאחר שהתהליך עשוי להיות מלווה בתחושה מסוימת של אי-נוחות, ישנם מטפלים הנוטים למרוח על הקרקפת של המטופל משחה מאלחשת. למעשה, הדמיית שיער היא תהליך המבוסס על ריבוד של גוונים לשם יצירת מראה טבעי, ולכן היא נפרשת על פני כמה מפגשים.

מהן תופעות הלוואי של הדמיית שיער?

מאחר שמדובר בקיעקוע של נקודות זעירות – תהליך הכרוך בפציעה של העור ובהחדרת הפיגמנטים – הדמיית השיער מלווה בתהליך החלמה הדומה לזה של החלמת קעקוע. לאורך השבועות שלאחר ביצוע הדמיית השיער, הפצעים מגלידים ומתקלפים בהדרגה וכמות מסוימת של הפיגמנט נושרת. עם זאת, חשוב לזכור כי הדמיית שיער לא זהה לגמרי לקעקוע, שכן דיו קעקועים מוחדר לשכבה עמוקה הרבה יותר של העור. ואולם, היא עשויה להיות כרוכה בתופעות לוואי הדומות לאלה של קעקועים, כמו אדמומיות, עקצוץ או תחושה של עור מגורה. כך או כך, מדובר בתופעות קלות וזניחות החולפות תוך זמן קצר. חשוב לדעת, עם זאת, כי אלרגיה לרכיבים מסוימים של הפיגמנט עשויה להביא להופעתן של תופעות לוואי מורכבות ונדירות יותר.

לאחר כל מפגש במסגרת הדמיית השיער, המטופל מתבקש לא לשטוף את הקרקפת במשך ארבעה ימים, כך שמומלץ לשטוף אותה טרם הטיפול. לאחר כמה ימים, ובהתאם להוראות של המטפל, נהוג למרוח על הקרקפת משחות וקרמים המעשירים אותה בלחות. כמו כן, בין פגישה לפגישה מומלץ להימנע מחשיפה ישירה של הקרקפת לשמש, מרחצה בים או בבריכה, מביקורים בסאונה, מאימוני כושר ומפעילות גופנית מאומצת המביאה להזעה. 

לסיכום

הדמיית שיער היא טיפול אסתטי יעיל להתמודדות עם תהליכי התקרחות ונשירת שיער מאסיבית (אך לא כמו השתלת שיער). ניכר כי הטיפול, אשר נחשב בטוח ומהיר יחסית, נעשה פופולרי בעשרות השנים האחרונות בקרב גברים ונשים גם יחד. עם זאת, זכרו כי קיעקוע הקרקפת הוא לא עניין של מה בכך, וביצוע לא מקצועי מספיק של הדמיית השיער עלול להשאיר אתכם במשך שנים עם תוצאה שלא תהיו מרוצים ממנה. מאחר שמטפלים ומכונים רבים מציעים כיום את הטיפול בארץ ובעולם, מומלץ מאוד לבחון את השוק ולמצוא מטפל וקליניקה מקצועיים, מנוסים ובעלי מוניטין, שיבטיחו לספק את התוצאות הטובות ביותר.

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים