השתלת שיער במפרצים – מה הטיפול הכי נכון במקרה זה

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

בעשורים האחרונים נראה כי השתלות שיער הלכו ותפסו תאוצה בקרב אנשים הסובלים מהתקרחות, וכיום טיפול זה נתפס כטיפול המשתלם ביותר, שכן הוא מהיר, חד-פעמי ובעל תוצאות לטווח ארוך. מאחר שרוב מקרי ההתקרחות מתחילים כהתקרחות במפרצים, בחירה בהשתלת שיער עשויה להיות ההחלטה הנכונה – אולם נראה כי יש לקבל אותה תוך התייעצות עם הרופא המטפל.

התקרחות במפרצים

נסיגת שיער באזור המפרצים היא אחת מהתופעות האסתטיות השכיחות ביותר אצל גברים מתקרחים, והיא עשויה להוות מטרד עבור גברים ונשים רבים. בשל המיקום בקדמת הראש, נשירת שיער באזור המפרצים גלויה לעין ומשפיעה, כמובן, על מראה הפנים. אף על פי שהתקרחות באזור המפרצים עשויה להוות את תחילתו של הליך ההתקרחות, אשר ילך ויעמיק לכיוון אזור קודקוד הראש, אצל גברים ונשים מסוימים מדובר בשלב הראשון והאחרון של ההתקרחות – כלומר נשירת השיער שלהם מתקיימת אך ורק באזור המפרצים.

בשל העובדה שהמפרצים חשובים ליצירת מראה הפנים שלנו, שכן הם מעניקים מסגרת, ומאחר שהם עשויים לתרום אף לעיצוב תווי הפנים הטבעיים שלנו, נשירת שיער באזור המפרצים עלולה לפגום במאפיינים הבסיסיים ביותר של המראה שלנו. ישנם גורמים רבים העשויים להוביל לנשירת שיער באזור המפרצים. ראשית, נשירת שיער קשורה לרוב לתהליכים הורמונליים (שינויים בכמויות ה-DHT והטסטוסטרון אצל גברים, היריון ולידה אצל נשים). נוסף לכך, גורמים גנטיים שונים ונטייה להתקרחות בתוך המשפחה נודעים כגורמים המשפיעים על היקף ההתקרחות ומיקומה. כמו כן, חוסרים תזונתיים (ברזל, אבץ או ויטמינים שונים) מעודדים נשירה עודפת של שיער, ועודף של ויטמינים עשוי לתרום גם הוא לדילול השיער. מלבד זאת, ידוע כי גם טראומות גופניות שונות מעודדות נשירת שיער (אנורקסיה, טיפולים כימותרפיים, צריכת תרופות מסוימות או ביצוע ניתוחים). לאחרונה, הולך ומתברר כי גם לחץ נפשי ומצבי חרדה משפיעים לרעה על מצב השיער ומזרזים את התדלדלותו.

השתלת שיער במפרצים

השתלת שיער במפרצים היא אחת מהפרוצדורות הפופולריות ביותר כיום להתמודדות עם נשירת שיער עודפת. השתלה של שיער במפרצים מתרחשת תחת הרדמה מקומית (או אלחוש של האזור), ובמהלכה מועברים זקיקי שיער מהחלק האחורי של הראש, הלוא הוא האזור התורם, אל האזור המקריח – במקרה זה, המפרצים. לרוב, הטיפול מבוסס על שיטת FUE או DHI – ממש כמו השתלת שיער בקרקפת – אולם כל רופא עובד עם שיטה אחרת. הטיפול לא כרוך בכאבים והודות למכשור המתקדם והחדשני שאפשר למצוא כיום בקליניקות המקצועיות, הוא גם, בדרך כלל, לא משאיר צלקות או סימנים אחרים.

כמו לפני כל טיפול של השתלת שיער, גם לפני השתלת שיער באזור המפרצים מתקיימת פגישת הכנה בין המטופל לרופא המטפל. במהלך פגישה זו נקבעים נתונים חשובים הנוגעים להשתלה: הרופא המטפל מתכנן את מהלך ההשתלה ומיידע את המטופל בכמות הזקיקים שיועברו מהאזור התורם אל אזור המפרצים, מתאר כיצד הוא מתכנן לפזר את הזקיקים כדי ליצור מראה טבעי ומקיים עם המטופל שיחה על ציפיותיו מההליך. כמו כן, בפגישה זו נבחן העומק של המפרצים, אשר, כמובן, משפיע על אורך הטיפול וכן על מחירו.

היכן כדאי לעבור את הטיפול ומה המחיר שלו?

אף על פי שהשתלות שיער נחשבות לתהליך כירורגי פשוט – ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בהשתלת שיער במפרצים בלבד ולא בראש כולו – הבחירה בקליניקה לביצוע ההשתלה היא חלק מכריע בתהליך, המשפיע על התוצאות הסופיות. בעיקרון, אחוזי ההצלחה של השתלות השיער גבוהים מאוד בכל העולם, ורוב המטופלים שעברו השתלה מדווחים כי הם מרוצים מהתוצאות. ואולם, ישנם גורמים שונים שישפיעו על הצלחתה של ההשתלה, כמו הרופא המטפל והניסיון שלו, הקליניקה והמוניטין שלה והמלצות של מטופלים אחרים. כמובן, מיקומה של הקליניקה – בארץ או מחוץ לה – ומחיר ההשתלה הם גורמים מכריעים בבחירת הקליניקה.

כידוע, בירת השתלות השיער הבינלאומית היא טורקיה – ומתקיימות בה יותר מאלף השתלות שיער בכל יום. בעשורים האחרונים הפכה טורקיה למוקד עלייה לרגל עבור גברים רבים המבקשים לעבור השתלות שיער, ובשל כך הרופאים בה מנוסים ובעלי מוניטין. עם זאת, כיום אפשר למצוא קליניקות להשתלות שיער בכל העולם, גם בישראל ובמדינות קרובות, כמו יוון וגאורגיה – העיקר שתבחרו בקליניקה מקצועית, מנוסה ואחראית.
(לקריאה נוספת אודות השתלת שיער בטוריקה)

מבחינת מחירים, השתלות שיער בארץ יקרות יותר באופן משמעותי מהשתלות שיער בחו"ל. במקרה של השתלת שיער באזור המפרצים, מדובר על 15 עד 20 אלף ש"ח להשתלת שיער בארץ, בעוד בטורקיה מדובר על השתלת שיער במחיר של 3,000 יורו (הכוללים גם טיסות ומלון).
למאמר המלא אודות מחירי השתלות שיער לחץ כאן.

לסיכום

מאחר שמדובר בהשתלת שיער קריטית אשר תקבע את מסגרת הפנים שלכם, חשוב מאוד שתזכרו להביא בחשבון את כל השיקולים הקריטיים לפני ביצוע ההשתלה: הניסיון של הרופא והמוניטין של הקליניקה, המחיר, תהליך ההחלמה, מצבו של האזור התורם שלכם, השלב שבו ההתקרחות שלכם נמצאת והמלצותיהם של מטופלים אחרים. 

אולי יעניין אותך גם:
תהליך ההחלמה מהשתלת שיער – 4 נקודות מפתח שחשוב להכיר
גיל מומלץ להשתלת שיער – האם יש דבר כזה?
– מה עדיף? השתלת שיער בטורקיה או בישראל – כל מה שאתם צריכים לדעת
בניית תהליך ההשתלה שלכם – שלב אחר שלב 2020
מה אסור ומה מותר לאחר השתלת שיער

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים