זקיקים מהזקן להשתלת שיער

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

כפי שידוע לכל מי שמתעניין בהשתלת שיער בטורקיה – השתלה מוצלחת ובעלת תוצאות מרשימות מבוססת על האזור התורם של המטופל ותלויה בו. במלים אחרות, ללא אזור תורם עשיר ובעל שיער שופע, לא תוכל להתבצע השתלת שיער מלאה ואיכותית, שכן לא יעמדו לרשותו של הרופא המטפל מספיק זקיקי שיער להשתלה באזור המקריח. בדרך כלל, האזור התורם נמצא באחורי הראש ובצדדיו, שכן אזור זה מושפע פחות מתהליכי ההתקרחות של המטופל או, לכל הפחות, זהו האזור האחרון שנשירת השיער העודפת באה בו לידי ביטוי.

עם זאת, ישנם מטופלים אשר מגיעים לפגישת ההיכרות עם הרופא המטפל כשהאזור התורם שלהם נחשב חלש ודליל, וכשיש בו רק שערות דקות ולא חזקות. במצב כזה, ייתכן שהרופא ייאלץ לבשר למטופל כי בשל מחסור בכמות מספקת של זקיקי שיער, ביצוע השתלת השיער לא אפשרי. במקרים אחרים, עם זאת, עשוי להימצא פתרון בזקנו של המטופל: הרופא המטפל יכול להציע לבסס את השתלת השיער על האזור התורם (אחורי הראש וצדדיו), אולם להיעזר בזקיקי שיער שיידגמו מהזקן של המטופל ויושתלו באזורים המקריחים בקרקפת. מלבד זאת, קצירת זקיקי שיער מהזקן (ושימוש בהם עבור השתלת שיער בקרקפת) עשויה להתאים למטופלים אשר עברו השתלת שיער בעבר אך עדיין לא מרוצים לחלוטין מהתוצאה.

בדומה לשימוש בזקיקי שיער מהזקן, ישנה אפשרות להשתמש בזקיקי שיער אשר נדגמו מהחזה של המטופל, אולם קיימים כמה הבדלים בין שני הסוגים של זקיקי השיער. בעוד זקיקי השיער מהזקן מתאימים לקרקפת (אמנם אפשר להבחין בהבדל קל בין שיער הקרקפת לשיער הזקן, אך מדובר בהבדל זניח), ואפילו מתאימים לאזור קדמת הראש ויוצרים מראה טבעי לגמרי, זקיקי שיער מהחזה שונים יותר וההבדל בינם לבין זקיקי השיער המקוריים של הקרקפת עשוי להיות ניכר. עם זאת, הרופא המטפל יודע כיצד לפזר במקצועיות את זקיקי השיער מהזקן ומהחזה על פני הקרקפת באופן אשר מטשטש את ההבדל בינם לבין שערות הראש המקוריות. כמו כן, כאמור, בעוד זקיקי השיער מהזקן מתאימים לא רק למילוי ונפח אלא אף לאזור הפדחת, זקיקי השיער שנלקחים מהחזה של המטופל יתאימו יותר לאזור הפנימיים על פני הקרקפת.

השתלת זקיקי שיער מהזקן

דגימה והשתלה של זקיקי שיער מהזקן נעשית בשיטה הנקראת BHT. שיטה זו נמצאת בשימוש ברוב הקליניקות המציעות השתלות שיער. כמובן, מדובר בפרוצדורה טיפולית נפוצה פחות מ-DHI או FUE, מאחר שלרוב המטופלים יש אזור תורם חזק באחורי הראש. עם זאת, כאמור, רוב הקליניקות מציעות את השיטה הזו עבור מטופלים בעלי אזור תורם דליל. מאחר שזקיקי השיער מהזקן הם זקיקים חזקים, אשר נקלטים באחוזים גבוהים בקרקפת, הם נוחים לשימוש בהשתלות שיער.

במקרה של מטופל עם זקן דליל, מובן שתעלה בעיה גם בשימוש בזקיקי שיער מהזקן. ואולם, נראה כי מטופלים רבים מעדיפים לבצע את השתלת השיער על הקרקפת – גם במחיר של ויתור על הזקן. עם זאת, גם אם למטופל יש זקן עבות ושופע, הרופא המטפל לא ייקח, בדרך כלל, יותר מ-2,000 זקיקי שיער מהזקן (הממוצע נע בין 1,200 ל-2,000 זקיקי שיער). חשוב לזכור, עם זאת, שלא כל זקן מתאים להשתלת שיער, ולכן הרופא המטפל הוא זה שיחליט לבסוף אם זקיקי השיער מהזקן הולמים את המטרה של השתלת שיער על הקרקפת, בהתחשב בסוג הזקן, כמות זקיקי השיער המצויה בו וכמות זקיקי השיער הנחוצה להשלמת השתלה מוצלחת.

לסיכום

השתלה של זקיקי שיער מהזקן (או מהחזה) היא פתרון מעולה עבור מטופלים עם אזור תורם דליל באחורי הראש ובצדדיו. עם זאת, מדובר על פרוצדורה שונה מהרגיל ובעלת השלכות אחרות, ולכן פגישת ההכנה עם הרופא המטפל היא רגע קריטי ומכריע. בפגישה זו, מקבל המטופל חוות דעת מקצועית ומקיפה מרופא מומחה, אשר שוקל את כל ההיבטים של השתלת השיער – ומחליט מהו הפתרון הטוב ביותר עבור המטופל.

אם אתם קרובים לעשות השתלת שיער אולי יעניין אתכם גם:
איך בונים תכנית השתלה נכונה?
גיל מומלץ להשתלת שיער – האם יש דבר כזה?

תהליך ההחלמה מהשתלת שיער
מחיר השתלת שיער

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

דילוג לתוכן