סיכונים בהשתלת שיער

מה הסיכונים בהשתלת שיער? ממה להימנע? ואיזה שאלות חשוב לשאול!

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

אף שהשתלות שיער הולכות ונעשות יותר ויותר פופולריות בקרב אנשים הסובלים מהתקרחות – שכן הן מציעות טיפול מקיף וארוך טווח באחוזי הצלחה גבוהים במיוחד – קיימים מספר סיכונים אפשריים, שכדאי להכיר לפני ביצוע ההשתלה. עם זאת, חשוב לזכור שבחירה בקליניקה הנכונה וברופא מטפל מקצועי ומנוסה ממזערת את הסיכוי להיחשף לסיכונים פוטנציאליים. רופא מנוסה ובעל מוניטין מכיר את הסיכונים ויודע איך לעקוף אותם ולהימנע מהם, ונוסף לכך, הוא בהכרח יהיה זהיר יותר משום שיש לו קהל לקוחות רחב וסטנדרטים שהוא צריך לעמוד בהם. כידוע, הרופאים בטורקיה נודעים במקצועיות שלהם ובניסיון העשיר שלהם בכל הנוגע להשתלות שיער, ולכן נראה שבחירה בקליניקה איכותית בטורקיה היא החלטה נבונה עבור אלה הרוצים להימנע מסיבוכים ומסיכונים מיותרים (לחץ כאן למאמר המלא אודות השתלת שיער בטורקיה).

מהם הסיכונים האפשריים בהשתלת שיער?

ראשית, חשוב לזכור כי השתלת שיער נושאת בפוטנציה סיכונים וסיבוכים כמו כל הליך כירורגי אחר. למשל, כידוע, השתלת שיער כרוכה בביצוע הרדמה, אשר יכולה להוביל למספר סיכונים, בהם תגובות אלרגיות. כמו כן, ההליך הכירורגי עשוי להוביל לזיהום או דימום, או להיווצרות של שטפי דם באזור ההשתלה. סיבוך נוסף שעשוי להיגרם בעקבות התערבות כירורגית הוא בצקת. כמו ניתוחים רבים, גם השתלת שיער יכולה להוביל להיווצרותה של בצקת, הלוא היא הצטברות נוזלים מתחת לעור. לרוב, מדובר בתופעה אשר חולפת מעצמה כעבור מספר ימים – הגוף יודע כיצד לנקז את הנוזלים ולהיפטר מהם – ולכן לא מדובר בסיכון גדול. כאמור, מדובר בסיבוכים אפשריים הקיימים בכל הליך כירורגי, אולם כאלה אשר רופא מנוסה, בדרך כלל, ידע כיצד להימנע מהם.

עם זאת, אחד מהסיכונים העיקריים הקיימים בהשתלות שיער – ותופעת לוואי נפוצה ביותר שלהם – נוגע לצלקות הנותרות על הקרקפת לאחר ההשתלה. אף על פי שהשיער צפוי להסתיר את הצלקות, חשוב להביא בחשבון את העובדה כי צלקות עשויות להישאר על ראשכם. מובן כי הסיכוי להישאר עם צלקות יורד ככל שהרופא מנוסה ומקצועי יותר. עם זאת, אם ישנן צלקות בעקבות ההשתלה, הן עשויות להיות בולטות, אדמומיות או מגרדות.

כמו כן, סיכון נוסף שצריך להביא בחשבון הוא נזק אפשרי לעצבים באזור ההשתלה. פגיעה זו עשויה לבוא לידי ביטוי באיבוד התחושה באזור שבו בוצעה ההשתלה (בדרך כלל לא באזור התורם). אף על פי שאיבוד התחושה יכול להישאר לצמיתות, רוב המטופלים אשר סבלו מתופעת הלוואי הזאת דיווחו על חזרה הדרגתית של התחושה אל הקרקפת. ייתכן כי לגוף נדרש זמן להתרגל לזקיקי השיער החדשים שהושתלו בו, ולכן מדובר בתופעה הנמשכת, בדרך כלל, כמה חודשים לכל היותר.

נוסף לכך, סיכון שעשוי לבוא לידי ביטוי דווקא באזור התורם – ולא באזורים שבהם בוצעה השתלת הזקיקים – נוגע לצמיחה של שיער דק ודליל. אף על פי שהמטרה של השתלת השיער היא ההפך הגמור, זה דווקא הגיוני: מהאזור התורם, האזור שבאחורי הראש ובצדדיו, נלקחים אלפי זקיקי שיער אשר מושתלים באזורים המתקרחים. בשל כך, עשוי להיווצר עיכוב מסוים בצמיחה התקינה של השיער באזור התורם. עם זאת, פגיעה זאת בצמיחה היא זמנית בלבד וחולפת במהירות. השיער השופע שב לצמוח בהיקפים הרגילים מבחינת עובי וסמיכות תוך זמן קצר לאחר ההשתלה.

סיכון נוסף בהשתלת שיער הוא דלקת זקיק השערה – או בשמה האחר, "פוליקוליטיס". מאחר שהשתלת שיער (ממש כמו הסרת שיער) לא תמיד עוברת ללא סיבוכים, כדאי להביא בחשבון כי דלקת זיהומית עשויה להיווצר באזור ההשתלה. מדובר בזיהום חיידקי שעשוי להוביל להיווצרותה של דלקת, ואשר גורם לתחושות של גירוי, צריבה ואי נוחות. אם נוצרת דלקת בזקיקי השיער לאחר השתלת שיער, לרוב מדובר בדלקת פשוטה וקלה אשר באה לידי ביטוי בנקודות אדומות סביב הזקיק המודלק, ואשר חולפת תוך מספר ימים.

איך להימנע מהסיכונים?

כאמור, הדרך הטובה ביותר להימנע מסיכונים ומסיבוכים אפשריים היא בחירה ברופא מנוסה ובעל מוניטין. כמו לפני כל הליך כירורגי, ובעיקר לפני הליך שעשוי לסכן את בריאותכם ואת המראה החיצוני שלכם, רצוי לוודא שהטיפול ייעשה על ידי הרופא הטוב והנכון ביותר עבורכם. מאחר שתעשיית השתלות השיער מלאה ברופאים ובקליניקות, מומלץ לבחון, להשוות ולמצוא את הרופא המקצועי ביותר, שהסיכויים לסיבוכים בהשתלת שיער אצלו הם נמוכים. ההיבט החשוב ביותר, שיבטיח השתלה מוצלחת ונטולת טעויות וסיכונים, הוא רופא מומחה ובעל ניסיון.

נוסף לכך, לאחר ביצוע השתלת השיער, על המטופל להשתתף במאמצים להחלמה מהירה וטובה – כך שגם על כתפיו מונחת האחריות להימנע מסיכונים. על המטופל למלא את ההוראות שקיבל מהקליניקה, לטפל בפצעים הפתוחים, להימנע מספורט או מכל פעילות אחרת אשר עשויה להעלות את לחץ הדם באזור הקרקפת (וכך להביא לדימום הפצעים), ולדווח לרופא המטפל על כל דימום, כאב חמור או סימפטומים יוצאי דופן.

לסיכום

אם כן, כמו כל הליך כירורגי אחר, גם השתלת שיער נושאת את הסיכוי לסיבוכים וסיכונים. ואולם, נראה שמדובר בסיכונים פשוטים יחסית, שאפשר להימנע מהם בקלות באמצעות בחירה ברופא מנוסה ומקצועי ובעזרת הקפדה על טיפול עצמי טוב ואחראי לאחר ההשתלה. כדאי לזכור כי יצירת קשר עם מטופלים אחרים עשויה לעזור לכם לבחור ברופא הנכון עבורכם וכן לקבל עצות על טיפול עצמי איכותי.

אם אתה נמצא בשלב הבדיקות והחקירות אודות השתלות שיער בטוריקה או בארץ, אולי יעניין אותך גם:
מחיר השתלת שיער
– גיל מומלץ להשתלת שיער
– מה עדיף? השתלת שיער בטורקיה או בישראל – כל מה שאתם צריכים לדעת
– מה אסור ומה מותר לעשות לאחר השתלת שיער?

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

דילוג לתוכן