מה עדיף? השתלת שיער בישראל, כאן בארץ או בטורקיה? כל מה שאתם צריכים לדעת

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

לאחר קבלת ההחלטה לעבור השתלת שיער, עולות שאלות בנוגע לקליניקה, לרופא המטפל ולמחיר – היכן משתלם ובטוח לעבור את הניתוח? כדאי לעבור את ההשתלה בארץ, קרוב לבית, או דווקא בטורקיה, מעצמת השתלות השיער? ומה המשמעות של ההבדלים הגדולים בין המחירים של השתלות השיער בישראל ובטורקיה?

השאלה הביטחונית

מאחר שישנם ישראלים המביעים חשש בנוגע לשאלת הביטחון בטורקיה, בואו נשים את הקלפים על השולחן: אין סיבה לדאגה. אף על פי שהיחסים בין ישראל וטורקיה לא מושלמים, אין חשש ממשי לשיטוט ברחובות טורקיה עבור ישראלים ויהודים. אחת ההוכחות לכך היא שטורקיה היא בין היעדים הפופולריים ביותר עבור ישראלים כבר כמה עשורים. ייתכן, שעבור אנשי מערכת הביטחון או אנשי קבע השאלה הזו רלוונטית, שכן עליהם לפעול לאור ההוראות של משרד הביטחון, אך עבור אזרחים ישראלים אין שום בעיה ממשית בטיול בטורקיה או סיבה לחשש מנסיעה קצרה לשם.

שאלת המקצועיות

ואולם, מה שבטוח הוא שטורקיה היא מעצמה בינלאומית של השתלות שיער. לאורך העשורים האחרונים, טורקיה הלכה וביססה את עצמה כאימפריה בתחום וכיום היא נחשבת למדינה ששולטת בתעשייה של השתלות השיער. בכל יום מתבצעות בטורקיה אלפי השתלות שיער ומטופלים מכל העולם מגיעים אליה למטרה זו. מכאן אפשר להסיק שהרופאים הטורקים הם המקצועיים והמנוסים ביותר בעולם – ורופאים רבים מכל קצוות תבל מגיעים ללמוד מהם את מלאכת השתלת השיער. אף על פי שגם הרופאים הישראלים נחשבים מצוינים, השתלת שיער בטורקיה היא עניין שבשגרה והרופאים הטורקים הם המומחים הגדולים ביותר בתחום.

שאלת המחיר

אחד היתרונות הבולטים ביותר שיש למרפאות הטורקיות להציע למטופל הישראלי הוא המחיר. בעוד מחיריהן של השתלות שיער בישראל נעים בין 20,000 ל-35,000 ש"ח, המחירים של השתלות השיער בטורקיה נעים בין 8,000 ל-12,000 ש"ח עבור חבילה שלמה, הכוללת לא רק את הפרוצדורה עצמה אלא גם את הטיסות לטורקיה, ההסעות בתוכה והלינה בבית מלון. יתרון נוסף של חבילות הרכישה הללו קשור להיבט החברתי.
(למאמר המלא אודות מחירי השתלות שיער לחצו כאן) בעוד השתלת שיער בישראל היא עניין אינדיווידואלי ואישי של המטופל מול הקליניקה, השתלות השיער בטורקיה מתבצעות בדרך כלל עם קבוצה של מטופלים נוספים המגיעים כולם מישראל. מטופלים שעברו את התהליך מתארים את נוכחות יתר המטופלים כגורם מעודד ומרגיע, אשר מקל על התהליך הניתוחי כולו.

הליווי המקצועי והרגשי

מאחר שהשתלת שיער במדינה זרה היא תהליך לא פשוט, כמובן, חברות ישראליות רבות מציעות שירותי תיווך בין המרפאות המובילות בטורקיה לבין המטופלים הישראלים. התיווך הזה כולל לא רק ליווי אישי וטכני של המטופלים מול המרפאות אלא גם תמיכה נפשית וייעוץ מקצועי. מובן, שהליווי הצמוד והאישי של החברות המתווכות מאפשר למטופלים לעבור את השתלת השיער בביטחון וברוגע, מאחר שמדובר בחברות מנוסות שמתמחות בליווי מטופלים להשתלות שיער – ולכן הן מבטיחות חוויה בטוחה ותוצאות מרשימות.

היתרונות של השתלת שיער בישראל

גם להשתלות השיער בישראל יש יתרונות, כמובן, וכדאי לקחת אותם בחשבון כאשר שוקלים היכן לעבור את ההשתלה. ראשית כל, הקרבה לבית היא יתרון משמעותי עבור מטופלים מסוימים. בעוד אחדים עשויים לראות בנסיעה לטורקיה הזדמנות לטיול קצר בחוץ-לארץ, אחרים מעדיפים לבצע את ההשתלה בקרבה לאזור הנוחות שלהם. כמו כן, השתלת השיער בישראל מאפשרת למטופל לקבל תמיכה מיידית של חברים או קרובי משפחה – תמיכה נחוצה כאשר מדוברת בתהליך כירורגי-אסתטי. שנית, ההיכרות האישית עם הרופא היא עניין שעשוי להשפיע על ההחלטה של המטופל. אף על פי שגם כאשר מדובר בהשתלת שיער בטורקיה המטופלים מכירים מראש את הרופא שצפוי לבצע את השתלת השיער, הם לא פוגשים אותו לפגישה אישית טרם הניתוח. לעומת זאת, מטופלים שבוחרים לעבור את השתלת השיער בישראל זוכים לפגוש באופן אישי את הרופא, לשוחח אתו ולשאול אותו שאלות. ההיכרות האישית עשויה להוות גורם משמעותי עבור מטופלים מסוימים, שכן היא משרה ביטחון. כמו כן, מכשול השפה, שאתו על המטופלים להתמודד בהשתלת שיער בטורקיה, לא מהווה בעיה כאשר מדובר בהשתלת שיער בישראל. נוסף לכך, ישנם מטופלים שלא יכולים להרשות לעצמם להיעדר מהעבודה או מהבית למשך ארבעה ימים (מספר הימים הממוצע של הנסיעה לטורקיה), ולכן השתלת שיער בארץ היא אופציה נוחה יותר עבורם.

לסיכום, נראה כי גם להשתלות שיער בטורקיה וגם להשתלות שיער בישראל ישנם יתרונות וחסרונות. זכרו כי ההחלטה שלכם צריכה להתבסס על הנטייה האישית שלכם ולא על חוויות של אחרים. כמובן, כדאי להתייעץ עם אנשים אחרים שעברו את הטיפול ולשמוע מה דעתם על החוויה בישראל ובטורקיה, אולם מדובר בהחלטה רצינית ולכן כדאי לקבל אותה בהתאם לצרכים, לאורח החיים וליכולת הכלכלית שלכם. מבחינה סטטיסטית, עם זאת, נראה כי רב המטופלים הישראלים בוחרים לעבור השתלת שיער בטורקיה. 

אם נהנתם מהמאמר הנ"ל, סביר להניח שיעניין אתכם גם:
* גיל מומלץ להשתלץ שיער
* השתלת שיער בשיטת DHI
* השתלת שיער בשיטת FUE
* תהליך ההחלמה מהשתלת שיער

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים