מחיר השתלת שיער – כמה זה עולה באמת? מחירון 2020 להשתלות שיער

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

השתלת שיער היא הליך כירורגי פשוט יחסית – אבל אחד שמבטיח תוצאות מרשימות. ההשתלה כוללת העברה של זקיקי שיער מאזור אחד, שנקרא 'האזור התורם' (בדרך כלל – אחורי הראש, אזור העורף וצדדיו), אל האזור המקריח. סקרים מראים כי רוב המטופלים שעברו השתלה שבעי רצון עם התוצאות וכי אחוזי ההצלחה של השתלות השיער גבוהים מאוד. ישנם כמה גורמים מכריעים שישפיעו על הצלחתה של ההשתלה, כמו הרופא המטפל, הקליניקה, אופיו וצפיפותו של השיער באזור התורם וההיסטוריה הרפואית של המטופל. ואולם, אחת השאלות שמטרידות מטופלים רבים – ובצדק – היא שאלת המחיר של השתלת השיער: האם השתלת שיער זולה היא בהכרח טובה פחות, או שמא רופאים שגובים מחיר נמוך יחסית מחזיקים קהילת מטופלים רחבה ונאמנה יותר?

ראשית, כדאי למנות את המרכיבים המגולמים במחיר של כל השתלת שיער: מספר זקיקי השיער המושתלים, תהליך ההרדמה, שיטת הטיפול, תהליך ההכנה והליווי והוצאות נלוות. ככלל, כל המרפאות בעולם שמציעות השתלת שיער מחשבות את מחיר ההליך לפי מספר זקיקי השיער שנקצרים מהאזור התורם ומושתלים באזור המקריח: המספר הזה עשוי להשתנות דרסטית ממטופל למטופל ומרופא לרופא. כמובן, לפני ביצוע השתלת השיער המטופל מקבל הערכה על ידי הרופא המטפל, שבה הוא מוסר את הערכתו בנוגע למספר הזקיקים הדרושים להשלמת ההשתלה בצורה הטובה ביותר. מספר זקיקי השיער המושתלים בפועל עשוי להיות שונה מזה המוערך, אולם מדובר במספרים זניחים.

נוסף לכך, כאמור, תהליך ההרדמה של הקרקפת, שהוא חלק אינטגרלי מהשתלת השיער, מגולם במחיר ההרדמה, וכמובן – גם הטכניקה שבה משתמש הרופא. ככל ששיטת הטיפול מתקדמת יותר ומשלבת ציוד רפואי יקר יותר, מובן שגם מחיר ההשתלה יעלה בהתאם. ככלל, וכמו בכל תחום אחר, קליניקות שמשתמשות בציוד חדשני ובשיטות מודרניות גובות מחירים גבוהים יותר עבור הטיפולים שהן מציעות.

כמו כן, תהליכי ההכנה והליווי של המטופל לפני ההשתלה ולאחריה גם הם באים לידי ביטוי במחיר של השתלת השיער. לפני ההשתלה מתקיימת פגישת הכנה (אחת לפחות) של המטופל הפוטנציאלי עם הצוות המטפל, ולאחר ההשתלה מתקיים, בדרך כלל, תהליך של ליווי והשגחה – ולעתים גם נוספים טיפולים נוספים במרחק של כמה חודשים או שנים מההשתלה הראשונה. מישור זה של השתלת השיער מגולם גם הוא במחיר שלה.

במקרה שמדובר בהשתלת שיער המתבצעת בחו"ל, מובן שקיימות הוצאות נלוות מעבר לטיפול עצמו, הכוללות טיסות, בתי-מלון, ארוחות, נסיעות וכדומה. עם זאת, מאחר שמדובר בתעשייה יציבה ומשגשגת, המחירים מאוזנים בחבילות הכוללות כיסוי שלם של ההליך הטיפולי. לדוגמה, בשל הביקוש הגבוה של גברים ישראלים להשתלות שיער בטורקיה, ישנן חברות תיווך המציעות למטופל חבילות "הכול כלול" – מטיסה, דרך ארוחות ולינה ועד השתלת שיער במחיר משתלם ובקליניקות מובילות. במקרים רבים, חבילות אלה זולות משמעותית מהשתלות שיער בישראל.

בהערכה כללית, מחיריהן של השתלות השיער בישראל הם מן היקרים בעולם. סקר שוק קצר מעלה כי המחירים נעים בין 19,000 ל-30,000 ש"ח להשתלת שיער (כאמור, המחירים נעים בהתאם למשתנים השונים שהוזכרו קודם לכן). לצורך השוואה, השתלת שיער בטורקיה עבור מטופל ישראלי, כלומר השתלה הכלולה בחבילה כוללת של טיסות, לינה, נסיעות וארוחות, נעה בין 8,000 ל-12,000 ש"ח. השתלות שיער בקפריסין, ביוון ובגאורגיה גם הן זולות יותר מהמחיר הממוצע של השתלה בישראל ומחיריהן לא עולים על 13,000 ש"ח בממוצע.

מובן, שהשתלת שיער בישראל נתפסת על ידי רבים כעדיפה משום שהיא מתנהלת באזור הנוחות של המטופל, אשר יכול לדבר עם הצוות הרפואי בעברית ובגובה העיניים. ואולם, המחירים הגבוהים של הקליניקות הישראליות לא מבטיחים טיפול מוצלח יותר מזה שמוצע על ידי קליניקות בטורקיה: כידוע, טורקיה היא מעצמה בינלאומית של השתלות שיער ולכן הרופאים בה מנוסים יותר מרוב הרופאים בישראל. כמו כן, כמו שצוין קודם לכן, חברות התיווך הישראליות לוקחות אחריות מלאה על המטופלים שלהן ומנהלות את תהליכי ההתקשרות עם הקליניקות הטורקיות ולכן מכשול השפה איננו רלוונטי.

מלבד זאת, כדאי לזכור שמחיר ההשתלה הוא לא הפרמטר החשוב ביותר בתהליך: הרופא המטפל, הניסיון  שלו, המוניטין שלו, הקליניקה, הצוות הרפואי, הציוד הרפואי וקהילת המטופלים הם פרמטרים חשובים הרבה יותר מהמחיר. מאחר שמדובר בתהליך כירורגי שישפיע באופן יוצא דופן על המראה שלכם ועל חייכם, זכרו שהתהליך של בחירת הרופא והקליניקה לא יכול להסתכם בשאלת המחיר. הדרך הטובה ביותר למצוא את הקליניקה הנכונה עבורכם היא ניהול דיאלוג ישיר עם מטופלים אחרים, שימסרו לכם את חוות הדעת הכנה שלהם על התהליך שהם עברו. מדובר בתהליך ארוך ומתמשך ולכן לא רק התוצאות הסופיות של ההשתלה חשובות, אלא גם האופן שבו הקליניקה מתנהלת עם לקוחותיה.

סרטון אודות – איך בוחרים רופא מטפל \ קליניקה:

לסיכום, מחיריהן של השתלות שיער נעים בין כמה אלפים לכמה עשרות אלפים – וכל זאת לאור המשתנים השונים שהוזכרו לעיל. כך או כך, בחירת הקליניקה שתבצע עבורכם את השתלת השיער לא יכולה להישען אך ורק על שאלת המחיר, ולכן חשוב שתזכרו לשקול את ההיבטים הנוספים – והחשובים יותר – לפני שתחליטו היכן ועל ידי מי לעבור השתלת שיער. 

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

דילוג לתוכן