מחיר השתלת שיער – כמה זה עולה באמת? מחירון עדכני להשתלות שיער

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

השתלת שיער היא הליך כירורגי פשוט יחסית – אבל אחד שמבטיח תוצאות מרשימות. ההשתלה כוללת העברה של זקיקי שיער מאזור אחד, שנקרא 'האזור התורם' (בדרך כלל – אחורי הראש, אזור העורף וצדדיו), אל האזור המקריח. סקרים מראים כי רוב המטופלים שעברו השתלה שבעי רצון עם התוצאות וכי אחוזי ההצלחה של השתלות השיער גבוהים מאוד. ישנם כמה גורמים מכריעים שישפיעו על הצלחתה של ההשתלה, כמו הרופא המטפל, הקליניקה, אופיו וצפיפותו של השיער באזור התורם וההיסטוריה הרפואית של המטופל. ואולם, אחת השאלות שמטרידות מטופלים רבים – ובצדק – היא שאלת המחיר של השתלת השיער: האם השתלת שיער זולה היא בהכרח טובה פחות, או שמא רופאים שגובים מחיר נמוך יחסית מחזיקים קהילת מטופלים רחבה ונאמנה יותר?

ראשית, כדאי למנות את המרכיבים המגולמים במחיר של כל השתלת שיער: מספר זקיקי השיער המושתלים, תהליך ההרדמה, שיטת הטיפול, תהליך ההכנה והליווי והוצאות נלוות. ככלל, כל המרפאות בעולם שמציעות השתלת שיער מחשבות את מחיר ההליך לפי מספר זקיקי השיער שנקצרים מהאזור התורם ומושתלים באזור המקריח: המספר הזה עשוי להשתנות דרסטית ממטופל למטופל ומרופא לרופא. כמובן, לפני ביצוע השתלת השיער המטופל מקבל הערכה על ידי הרופא המטפל, שבה הוא מוסר את הערכתו בנוגע למספר הזקיקים הדרושים להשלמת ההשתלה בצורה הטובה ביותר. מספר זקיקי השיער המושתלים בפועל עשוי להיות שונה מזה המוערך, אולם מדובר במספרים זניחים.

נוסף לכך, כאמור, תהליך ההרדמה של הקרקפת, שהוא חלק אינטגרלי מהשתלת השיער, מגולם במחיר ההרדמה, וכמובן – גם הטכניקה שבה משתמש הרופא. ככל ששיטת הטיפול מתקדמת יותר ומשלבת ציוד רפואי יקר יותר, מובן שגם מחיר ההשתלה יעלה בהתאם. ככלל, וכמו בכל תחום אחר, קליניקות שמשתמשות בציוד חדשני ובשיטות מודרניות גובות מחירים גבוהים יותר עבור הטיפולים שהן מציעות.

עלות השתלת שיער עשויה לכלול גם עמלות נוספות, כגון הרדמה או פגישות מעקב, ולכן חשוב לברר את כל העלויות עם המנתח לפני קביעת ההליך.
עלות השתלת שיער עשויה לכלול גם עמלות נוספות, כגון הרדמה או פגישות מעקב, ולכן חשוב לברר את כל העלויות עם המנתח לפני קביעת ההליך.

כמו כן, תהליכי ההכנה והליווי של המטופל לפני ההשתלה ולאחריה גם הם באים לידי ביטוי במחיר של השתלת השיער. לפני ההשתלה מתקיימת פגישת הכנה (אחת לפחות) של המטופל הפוטנציאלי עם הצוות המטפל, ולאחר ההשתלה מתקיים, בדרך כלל, תהליך של ליווי והשגחה – ולעתים גם נוספים טיפולים נוספים במרחק של כמה חודשים או שנים מההשתלה הראשונה. מישור זה של השתלת השיער מגולם גם הוא במחיר שלה.

מרפאות רבות מציעות ייעוץ חינם להערכת נשירת השיער של המטופל ולהמליץ ​​על מהלך הטיפול הטוב ביותר, כולל עלות משוערת עבור השתלת השיער.
מרפאות רבות מציעות ייעוץ חינם להערכת נשירת השיער של המטופל ולהמליץ ​​על מהלך הטיפול הטוב ביותר, כולל עלות משוערת עבור השתלת השיער.

במקרה שמדובר בהשתלת שיער המתבצעת בחו"ל, מובן שקיימות הוצאות נלוות מעבר לטיפול עצמו, הכוללות טיסות, בתי-מלון, ארוחות, נסיעות וכדומה. עם זאת, מאחר שמדובר בתעשייה יציבה ומשגשגת, המחירים מאוזנים בחבילות הכוללות כיסוי שלם של ההליך הטיפולי. לדוגמה, בשל הביקוש הגבוה של גברים ישראלים להשתלות שיער בטורקיה, ישנן חברות תיווך המציעות למטופל חבילות "הכול כלול" – מטיסה, דרך ארוחות ולינה ועד השתלת שיער במחיר משתלם ובקליניקות מובילות. במקרים רבים, חבילות אלה זולות משמעותית מהשתלות שיער בישראל.

עלות השתלת שיער יכולה לנוע בין אלפי דולרים בודדים לעשרות אלפי דולרים, תלוי בהיקף ההליך.
עלות השתלת שיער יכולה לנוע בין אלפי דולרים בודדים לעשרות אלפי דולרים, תלוי בהיקף ההליך.

בהערכה כללית, מחיריהן של השתלות השיער בישראל הם מן היקרים בעולם. סקר שוק קצר מעלה כי המחירים נעים בין 19,000 ל-30,000 ש"ח להשתלת שיער (כאמור, המחירים נעים בהתאם למשתנים השונים שהוזכרו קודם לכן). לצורך השוואה, השתלת שיער בטורקיה עבור מטופל ישראלי, כלומר השתלה הכלולה בחבילה כוללת של טיסות, לינה, נסיעות וארוחות, נעה בין 8,000 ל-12,000 ש"ח. השתלות שיער בקפריסין, ביוון ובגאורגיה גם הן זולות יותר מהמחיר הממוצע של השתלה בישראל ומחיריהן לא עולים על 13,000 ש"ח בממוצע.

מובן, שהשתלת שיער בישראל נתפסת על ידי רבים כעדיפה משום שהיא מתנהלת באזור הנוחות של המטופל, אשר יכול לדבר עם הצוות הרפואי בעברית ובגובה העיניים. ואולם, המחירים הגבוהים של הקליניקות הישראליות לא מבטיחים טיפול מוצלח יותר מזה שמוצע על ידי קליניקות בטורקיה: כידוע, טורקיה היא מעצמה בינלאומית של השתלות שיער ולכן הרופאים בה מנוסים יותר מרוב הרופאים בישראל. כמו כן, כמו שצוין קודם לכן, חברות התיווך הישראליות לוקחות אחריות מלאה על המטופלים שלהן ומנהלות את תהליכי ההתקשרות עם הקליניקות הטורקיות ולכן מכשול השפה איננו רלוונטי.

חשוב לבחור מנתח בעל מוניטין ומנוסה להשתלת שיער, גם אם זה אומר לשלם מחיר גבוה יותר, שכן איכות התוצאות ובטיחות ההליך צריכים להיות בראש סדר העדיפויות.
חשוב לבחור מנתח בעל מוניטין ומנוסה להשתלת שיער, גם אם זה אומר לשלם מחיר גבוה יותר, שכן איכות התוצאות ובטיחות ההליך צריכים להיות בראש סדר העדיפויות.

מלבד זאת, כדאי לזכור שמחיר ההשתלה הוא לא הפרמטר החשוב ביותר בתהליך: הרופא המטפל, הניסיון  שלו, המוניטין שלו, הקליניקה, הצוות הרפואי, הציוד הרפואי וקהילת המטופלים הם פרמטרים חשובים הרבה יותר מהמחיר. מאחר שמדובר בתהליך כירורגי שישפיע באופן יוצא דופן על המראה שלכם ועל חייכם, זכרו שהתהליך של בחירת הרופא והקליניקה לא יכול להסתכם בשאלת המחיר. הדרך הטובה ביותר למצוא את הקליניקה הנכונה עבורכם היא ניהול דיאלוג ישיר עם מטופלים אחרים, שימסרו לכם את חוות הדעת הכנה שלהם על התהליך שהם עברו. מדובר בתהליך ארוך ומתמשך ולכן לא רק התוצאות הסופיות של ההשתלה חשובות, אלא גם האופן שבו הקליניקה מתנהלת עם לקוחותיה.

 

סרטון אודות – איך בוחרים רופא מטפל \ קליניקה:

לסיכום, מחיריהן של השתלות שיער נעים בין כמה אלפים לכמה עשרות אלפים – וכל זאת לאור המשתנים השונים שהוזכרו לעיל. כך או כך, בחירת הקליניקה שתבצע עבורכם את השתלת השיער לא יכולה להישען אך ורק על שאלת המחיר, ולכן חשוב שתזכרו לשקול את ההיבטים הנוספים – והחשובים יותר – לפני שתחליטו היכן ועל ידי מי לעבור השתלת שיער. 

כמה עולה ניתוח השתלת שיער בשנת 2023? מחירים מעודכנים ומה קובע אותם

מספר גורמים שכדאי לכם להכיר יכולים להשפיע על המחיר של ניתוח השתלת שיער. בין הגורמים בעלי ההשפעה הגדולה ביותר על העלויות נמנים בעיקר מספר זקיקי השיער הנדרשים להשתלה, הטכניקה בה הניתוח מתבצע (DHI או FUE), הניסיון והמוניטין של הרופא המנתח, המיקום הגיאוגרפי של המרפאה ואיכות המכשור הרפואי שלה.

מספר זקיקי השיער הנדרשים להשתלת שיער משפיע על העלות של ההליך במידה רבה. כאשר נדרשים יותר זקיקי שיער לביצוע ההשתלה העלות הופכת לגבוהה יותר, שכן ההליך דורש זמן, מאמץ ומומחיות רבה על מנת לקצור, להכין ולהשתיל כל זקיק שיער. במקרים בהם קיימת התקרחות גדולה יידרשו יותר זקיקים בריאים להשתלה וההליך עשוי לעלות יותר, וכמובן גם להיפך.

לא, העלות של ניתוח השתלת שיער יכולה להשתנות באופן משמעותי בהתאם למדינה ולאזור. בדרך כלל, ערים גדולות נוטות להציע מחירים גבוהים יותר בהשוואה לאזורים פחות מפותחים. כשמדובר בעלויות הניתוח בישראל, המחיר הוא בין הגבוהים בעולם. בטורקיה לעומת זאת, תשלמו חצי ואף שליש מהמחיר בארץ, ותקבלו הסדרי נסיעה ולינה שכלולים במחיר.

ברוב המקרים, הביטוח אינו מכסה את העלות של ניתוח השתלת שיער. ההליך נחשב בדרך כלל להליך קוסמטי ואין לו הכרח רפואי. עם זאת, אתם יכולים לבדוק מול חברת הביטוח שלכם כדי לראות אם היא מציעים אפשרויות כיסוי או החזר כאלו או אחרות.

כדי להבטיח שתקבלו מחיר הוגן, מומלץ לבצע מחקר מקדים לפני שאתם עוברים את ההליך ולהשוות את העלויות בין מספר מרפאות. אתם יכולים לבקש שהמרפאות שאתם בודקים יתנו לכם הצעת מחיר מפורטות לשם ההשוואה. שימו לב לגורמים כמו המוניטין של המרפאה, הניסיון של הרופאים המנתחים וביקורות של מטופלי עבר. כל אלו יכולים לעזור לכם לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם.

העלות הממוצעת של ניתוח השתלת שיער ב-2023 נעה בין 19,000 ל-35,000 ש"ח בישראל. בטורקיה, לעומת זאת, מחיר השתלת שיער אשר כולל גם הסדרי לינה ונסיעות עם ליווי מנציג ישראלי תעלה באזור 8,000-12,000 ש"ח. המחיר הסופי תלוי בגורמים שונים כדוגמת היקף ההליך, מומחיות המנתח והמיקום של המרפאה.

ייתכן שכן, מרפאות מסוימות עשויות לדרוש עלויות נוספות מלבד המחיר של הניתוח עצמו. העלויות הנוספות יכולות לכלול דמי ייעוץ, בדיקות לפני הניתוח, תרופות לאחר הניתוח ופגישות מעקב. חשוב לדון מראש בכל העלויות הפוטנציאליות עם המנתח שלכם וצוות המרפאה. בעוד שמרפאות בעלות מוניטין צריכות להיות שקופות לגבי התמחור שלהן, כדאי לשאול על כל עלויות נוספות פוטנציאליות.

כדי למקסם את הערך שאתם מקבלים מההשקעה שלכם בניתוח השתלת שיער, חשוב קודם כל לעבור את הניתוח במרפאה מקצועית. המנתח שלכם צריך להיות מיומן ומנוסה, עם תיק עבודות שיכול להראות תוצאות מוצלחות. בנוסף, שמרו על הבריאות הכללית שלכם ושל השיער שלכם, תעקבו אחר ההוראות לאחר הניתוח בקפידה, ושמרו על אורח חיים בריא כדי להבטיח שהתוצאות יחזיקו זמן רב ותוכלו ליהנות משיער מלא ובריא.

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

דילוג לתוכן