סולם נורווד-המילטון לנשירת השיער הגברית

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

לכל מטופל המיועד לבצע הליך השתלת שיער או כל טיפול שימור שיער אחר, כדאי להתאים את הטיפול הנכון והיעיל ביותר.בשביל לעשות זאת תחילה יש לקבוע את מצב ההתקרחות, ובידיוק למטרה זאת נוצר סולם נורווד המילטון.

  • חשוב להדגיש שלא מדובר בנוסחא. אופן ההתקרחות אצל כל בינאדם הוא אינדיבידואלי ותהליך ההקרחה לא בהכרח יתקדם על פי השלבים של סולם זה. מדובר בסולם שמייצג את תהליך ההתקרחות הרווח באוכלוסיה.
  • עוד חשוב להדגיש שהמונחים בסולם זה הם לא בשימוש בשפה רפואית. הסולם מופיע בעולם בהמון צורות שלא כולן זהות. כך שאם ראיתם את הסולם הזה במקום אחר והוא לא זהה לשלנו תדעו שזה בסדר.

נדבר היום על כל אחד מהשלבים בסולם ועל אופן טיפול ההשתלה בכל אחד מהמצבים. פירוט השלבים :

  • שלב 1- איזור הרכות

שלב זה מאופיין בהתקרחות עדינה באזור של צידי הראש. (איזור הרקות) במקרים הקלים של שלב זה אפילו לא נשים לב להתקרחות. גם במקרים מתקדמים יותר ההתקרחות עדיין לא בולטת. מילוי האיזור על ידי טיפול השתלה במצב כזה ידרוש בדרך כלל הוצאה של בין 500-1500 זקיקים מהאיזור התורם, וסביר להניח שיתבצע בשיטת dhi. שלב זה לא נחשב כסימפטום של ההתקרחות הגברית הטיפוסית, אך סביר להניח שאם מצב ההתקרחות שלכם תואם לשלב זה המצב יחמיר במהלך השנים.ברוב המוחלט של המקרים אדם לא ישאר בשלב זה עד סוף חייו ויתקדם בסולם, אך אנשים רבים יכולים להישאר אפילו עשרות שנים במצב זה.אם המצב לא מפריע למטופל מבחינה רגשית ותדמיתית אני בדרך כלל לא אמליץ על השתלת שיער אלא על טיפולי שימור אלטרנטיבים לשיער.

  • שלב 2 – קו שיער ראשון

הנשירה כבר ברורה לזיהוי ובצורת הקו הקדמי של השיער כבר יראו את ה״מפרצים״ המפורסמים. הקו הקדמי של השיער באזורי הרקות ובקדמת הראש מתחיל לסוג. בשלב זה הבלורית מתחילה להיפגע.מילוי האיזור על ידי טיפול השתלה במצב כזה ידרוש בדרך כלל הוצאה של בין 1500-2500 זקיקים מהאיזור התורם וסביר להניח שיתבצע בשיטת dhi. גם אם שלב זה תואם את המצב שלכם זה לא מעיד בהכרח שמדובר בסימפטום של ההתקרחות הגברית הטיפוסית.סביר להניח שיהיה המשך נסיגה של קו השיער אם אתם נמצאים בשלב זה.פעם לא נהגתי להמליץ על השתלה בשלב זה, כי בחלק מהמקרים טיפולי שימור שיער יכולים לעשות את העבודה. אך מדובר בשלב נפוץ בגילאי 20-30 (גיל שבו מראה השיער מאוד קריטי להרבה אנשים) ולכן שאלת המפתח היא כמה מראה השיער מפריע לכם?

  • שלב 3 – איזור הפרונט וקודקוד הכתר

בשלב זה באיזור הפרונט של השיער, ברקות ובצידי הראש כבר קיימת התקרחות ניכרת לעין. במקרים מסוימים בשלב זה גם איזור קודקוד הראש המכונה ה׳כתר׳ כבר יתחיל להידלל. מי שכבר הגיע לשלב זה יכול להיות בטוח שהוא סובל מהתקרחות גברית טיפוסית. ואם אתם נמצאים בשלב זה אתם יכולים להיות בטוחים שאתם מקריחים. מילוי האיזור על ידי טיפול השתלה במצב כזה ידרוש בדרך כלל הוצאה של בין 2500-4000 זקיקים מהאיזור התורם, וסביר להניח שיתבצע בשיטת dhi, במקרים מתקדמים של השלב נעשה כבר השתלה בשיטת fue. השתלת שיער בשלב זה היא כבר מאוד נפוצה ומקובלת. אמנם השיער שמושתל לא ינשור, אך ההתקדמות בסולם נורווד בדרך כלל תמשיך ושיער שלא הושתל יכול להמשיך לנשור. ולכן יש לקחת בחשבון שכדי לשמור על מראה מלא בשיער לטווח ארוך כנראה שנצטרך לעשות השתלה שנייה בשלב כלשהו בחיים. בשלב זה חזרה למצב מראה טבעי בשיער ללא השתלה הוא כבר כמעט בלתי אפשרי ולכן השתלת שיער היא הפתרון הטוב ביותר משלב זה והלאה.

  • שלב 4 – איזור הגשר

נסיגת השיער מעמיקה יותר גם בקדמת הראש וגם באזור הרקות. באיזור הכתר הדלילות מחמירה וכבר ניכרת לעין.מילוי האיזור על ידי טיפול השתלה במצב כזה ידרוש בדרך כלל הוצאה של בין 4000-5000 זקיקים מהאיזור התורם. שלב זה ידרוש בדרך כלל השתלה אחת בשיטת fue.

  • שלב 5 – מסגרת הכתר

ההתקרחות נמשכת בכל האזורים. כבר כמעט ואין שיער עד איזור הכתר, ואיזור הכתר עצמו כבר דליל מאוד וחלש. מילוי האיזור על ידי טיפולי השתלה במצב כזה ידרשו בדרך כלל הוצאה של בין 5000-6500 זקיקים מהאיזור התורם.במקרים מוקדמים נצטרך השתלת שיער אחת בשיטת fue. בשלבים מתקדמים יותר כבר נצטרך לעשות שתי השתלות כדי לקבל מראה שיער מלא.

  • שלב 6 – איזור הכתר

גבול השיער שהפריד בין ההתקרחות בכתר לבין ההתקרחות בפרונט כבר כמעט ולא מורגש, והשטחים כבר נראים מאוחדים. בשלב זה האיזור היחיד שנראה מלא הוא באיזור התורם. בשלבים מתקדמים בשלב זה האיזור האחורי של האיזור התורם יכול גם הוא להיות דליל.מילוי האיזור על ידי טיפולי השתלה במצב כזה ידרשו בדרך כלל הוצאה של בין 6500-8000 זקיקים מהאיזור התורם.ברוב המקרים בשלב זה כבר נצטרך שתי השתלות כדי לקבל מראה שיער מלא

  • שלב 7 – התקרחות מלאה

אם אתם בשלב זה אתם יכולים לדעת שאתם נמצאים בסוף תהליך ההתקרחות שלכם. כל הפאה העליונה של הקרקפת חלקה משיער. השיער בחלק האחורי של האיזור התורם דליל או חלק גם כן. בדרך כלל השיער היחד שנשאר נמצא בצידי הראש.מילוי האיזור על ידי טיפול השתלה במצב כזה ידרוש בדרך כלל הוצאה של בין 8000-10,000 זקיקים מהאיזור התורם.בחלק מהמקרים של מטופלים שפונים אלי בשלב זה אני לא אמליץ על השתלה כי יש סבירות גבוהה שהם לא יקבלו את את התוצאה שהם מייחלים לה – בגלל שאין מספיק זקיקים באיזור התורם כדי למלא את הקרקפת והזקיקים שכן נשארו בדרך כלל מאוד חלשים. במקרים מוקדמים של השלב שתי השתלות יכולות לייצר מראה שיער מלא. במקרים קיצוניים שלוש השתלות יכולות להוות גם אופציה.
אז חברה אני מאוד מקווה שעזרתי לכם קצת ללמוד על השיער שלכם. ספרו לנו באיזה שלב אתם חושבים שאתם נמצאים בתגובות 🙂

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

דילוג לתוכן